Pompoen macaroni in de oven
Als we het over ultiem comfort food hebben, dan kan deze zalige ovenschotel wel eens in je top 3 komen te staan! Deze knaller heeft alles wat de klassieke macaroni met hesp je kan bieden; heerlijke pasta, romige saus, krokante kaas aan de bovenkant en zoute stukjes spek. Maar daarnaast is deze pasta een stiekeme gezonde variant met een goede dosis pompoen (en dus je dagelijkse behoefte aan groenten) en geen boter of bloem zonder ook maar iets aan smaak te moeten inboeten. Heb ik je overtuigd? ;)
Deze ovenschotel is net zo gemakkelijk als de klassieker, maar zoals gezegd gewoon veel beter voor je. Ik heb gaandeweg al zoveel trucjes ontdekt om geen klassieke roux meer te gebruiken wat voor je gezondheid toch voordelig zal zijn aangezien je daardoor een heleboel boter en bloem kan skippen. Zo maakte ik vorig jaar al een gezonde éénpotsversie van de mac & cheese, maar deze herfstige variant mag er ook zééker wezen!
Ben je een pompoenliefhebber dan is deze ovenschotel voor jou helemaal het eind! Maak het jezelf lekker gemakkelijk en koop gesneden of geschilde pompoen of rooster je pompoen eerst in de oven, zoals ik je hier al eens uitlegde op de blog. Mix de pompoen met de melk en een goede dosis kaas en je hebt een saus om u tegen te zeggen!
Ingrediënten
- 500g macaroni
- 1 butternut pompoen
- 250g spekjes
- 1 ui
- 250ml melk
- 200g gemalen kaas, pittig
- een paar takjes tijm
Werkwijze
- Snij en schil de pompoen in blokjes of rooster de gehele pompoen eerst in de oven voor 45 minuten om het snijden gemakkelijker te maken.
- Doe de spekjes in een pot en bak ze krokant. Haal ze eruit en doe in een kommetje. Verwijder eventueel het vet.
- Doe wat olie in dezelfde pot en fruit de ui en pompoen aan voor 5 minuten samen met de tijmblaadjes. Kruidt met peper en zout.
- Voeg de melk toe samen met 250ml water en kook het mengsel voor zo'n 5-10 minuten tot de pompoen helemaal zacht is.
- Kook ondertussen water voor de macaroni en kook voor 1 minuut minder dan de verpakking zegt.
- Verwarm de oven voor op 200°C.
- Mix het pompoen-mengsel met een staafmixer en meng hieronder nu de helft van de kaas. voeg daarna de spekjes terug toe aan de saus die van textuur op dikkige soep lijkt.
- Voeg een half tasje van het pasta-water toe en giet de pasta daarna af.
- Voeg de pasta toe aan de saus en zet alles goed onder elkaar.
- Doe de pasta in een ovenschaal en bedek met de andere helft gemalen kaas.
- Bak in de oven voor zo'n 15-20 minuten tot de bovenkant goudbruin ziet.
Smakelijk!
Overheerlijk! Aangezien ik geen gemalen kaas in huis had,heb ik die vervangen door zachte geitenkaas. Werkte prima, ook de kinderen zijn helemaal fan. Dit ga ik zeker nog verschillende keren klaarmaken.
Mmmm, die geitenkaas variatie moet ik ook eens proberen dan! :) Blij dat jullie het lekker vonden!
Waw Ellen! Net gemaakt, zaaaalig! Dit wordt een nieuw toppertje hier thuis denk ik!
Aah super om te horen Sarah! :)
Dit weekend had ik familie op bezoek, en dit recept was een succes! Zonder vlees (want vegetarisch), en met extra courgette, maar het smaakte nog steeds. Super leuke blog ook!
Oh dank je wel voor het lieve compliment Haydée! :)
Zou je dit gerecht ook een dag van te voren kunnen maken en dan de volgende dag in de oven afbakken?
Hoi Cindy! Dat moet wel lukken. Je kan best denk ik dan de saus en macaroni nog niet mengen (anders droogt die te hard uit) en iets meer vloeistof aan de saus toevoegen. De volgende dag gewoon door elkaar roeren, in de oven met een laagje kaas en klaar! :)
Als ik kies voor diepvriespompoen, hoeveel gram pompoen zou ik dan ongeveer nodig hebben? Alvast bedankt!
Ik vermoed dat 1 kg wel volstaat! :)
Waarom wordt er eigenlijk wat water van de pasta onder de saus gedaan?
Door de pasta komt er veel zetmeel vrij in het water. Dat zorgt er voor dat de saus als ze wat afkoelt beter bindt en niet te loperig of waterig blijft! :)
Groetjes,
Ellen
Ik maak het gerecht volgende week
Super!
Wauw, dit is echt zot lekker! Groot succes bij iedereen hier thuis. Ga ik zeker nog maken. (En ik ga de variant die hierboven vermeld wordt met geitenkaas zeker ook eens proberen!)
Heb het recept zelfs doorgestuurd naar m’n schoonfamilie omdat die vaak niet goed weten wat ze met al hun pompoenen moeten aanvangen ?
Bedankt voor het recept, Ellen!