Kip & cashew rijst
Ik durf het bijna niet te bekennen, maar ik heb dit gerechtje leren kennen in Japan. Jep! Na een weekje sushi, dashi & udon noedels had ik ineens een ongelofelijk craving voor iets anders. En dat bleek Thais te zijn. Toen ik dit gerechtje als dinner voor mijn neus geschoteld kreeg, wist ik meteen dat ik het thuis wilde namaken (& healthifyen!).
Het gerecht heeft een even eenvoudige naam dan de bereidingswijze, dus die heb ik dan maar lekker zo gehouden: kip & cashew rijst. De kip was heerlijk sappig klaargemaakt en geserveerd met geroosterde cashewnoten in een zoet plakkerig, maar oh zo lekker, goedje. Ik heb even wat research online moeten doen om te achterhalen wat er allemaal precies in zat en na wat experimenteren (trial run 1, 2 en 3, ja wij hebben veel rijst gegeten de laatste tijd) was het perfect. En ik kan je vertellen, het is één van de gemakkelijkste receptjes!
Om de gezondheidsfactor de lucht in te krijgen, zorgde ik eerst en vooral voor een goede portie groenten in het recept. Een hele broccoli en drie grote paprika’s zorgen niet alleen voor kleur maar ook voor een heleboel vitaminen. De saus werd in de recepten gemaakt met 10-tallen ingrediënten (zoals we van de Aziatische keuken wel vaker gewend zijn), maar uiteindelijk had ik er maar 4 nodig! Dit moet je gewoon proberen. :)
Ingrediënten
- 500g kippendijfilet
- 1 broccoli
- 3 paprika's
- 100g cashews
- 250g rijst
- 2 el ketjap manis*
- 1 el honing
- 1 bouillonblokje
- 1 el maïzena
Werkwijze
- Snij de kip in blokjes. De broccoli en paprika's in hapklare stukjes.
- Zet een pot op het vuur en kook de rijst volgens de instructies.
- Zet een brede braadpan op het vuur en bak de kip voor een paar minuutjes tot de buitenkant licht begint te kleuren.
- Doe de paprika en broccoli erbij en bak voor 5 minuten. Roer regelmatig tot de groenten beetgaar zijn.
- Voeg een glaasje water toe, samen alle ingrediënten van de saus. Laat nog een 2 tal minuutjes doorkoken.
- Voeg de cashews bij. Bak ze eventueel eerst wat aan in een pan voor extra smaak.
- Serveer met de rijst
Notes
*Dit is een zoete variant op de klassieke sojasaus. Wil je dit liever niet kopen? Doe dan half sojasaus, half honing voor ongeveer een gelijkaardig resultaat.
Smakelijk!
Heb het al afgeprint. kan niet slecht zijn !
Haha, dank je Ingrid! :D
Heerlijk! Dit staat bij mij ook regelmatig op het menu.
Hoi,
Gebruik je hiervoor 250 gr ongekookte of gekookte rijst?
Margot
Ongekookte!
Groetjes,
Ellen
Heel lekker en snel klaar! De saus is heerlijk, en niet plakkerig zoet. Deze komt zeker nog eens in ons weekmenu.