Nog geen beoordelingen

Spruitjes in de oven met aardappeltjes, spek en noten

 Vroeger lustte ik totaal geen spruitjes. Als kind moest ik elke keer we spruitjes aten wel proeven. We mochten zelf het kleinste spruitje uit de pot gaan vissen en in duizend kleine stukjes snijden en onder onze puree mengen, maar we moesten er minstens eentje eten.

Die tijden van spruitjesafkeer zijn gelukkig voorbij en de wondere wereld van deze kleine kooltjes is dan ook voor mij open gegaan. Vandaag deel ik met jullie mijn favoriete manier om spruitjes klaar te maken. Ze zijn licht krokant aan de buitenkant, hebben nog wat bijt en zijn helemaal niet bitter. De combinatie van spruitjes, met geroosterde aardappelen, krokant gebakken spekjes en noten is dan ook eentje made in heaven. Werk het geheel af door er wat ricotta (duh ;D) over heen te lepelen en je hebt een eenpansgerecht om U tegen te zeggen.

ovenschotel2

Tot menig spruitjeshater zeg ik, probeer deze ovenschotel eens en moest het al bij al toch meevallen, laat het dan zeker weten hieronder bij de comments. Ik ben benieuwd of ik iemand een believer kan maken. ;)

Spruitjes in de oven met aardappeltjes, spek en noten

Hoe lang doe je er over Totale bereidingstijd 00uur:50 minuten
Hoe lang doe je er over Voorbereidingstijd 00uur:10 minuten
Hoe lang doe je er over Bereidingstijd 00uur:40 minuten
Afdrukken Afdrukken Pinterest Pin recept

Rate het recept hier

Nog geen beoordelingen
4 personen

Ingrediƫnten

  • 600 gram spruitjes
  • 800 gram gekookte en geschilde krielaardappeltjes uit de koeling, schijfjes/blokjes, rondjes…
  • 400 gram magere spekblokjes
  • 50 gram noten mengeling, wat je lekker vindt
  • 250 gram ricotta*

Instructies

  • Verwarm de oven voor op 180°C.
  • Was de spruitjes onder de kraan en laat ze goed uitlekken. Snij het ā€œkontjeā€ er onderaan af en snij de spruitjes in twee (of in 4 als ze echt erg groot zijn)
  • Doe de spruitjes in een ovenschaal en doe er de aardappeltjes en de noten erbij.
  • Giet er wat olijfolie over en kruid goed met peper en zout. Eventueel wat kippenkruiden zou ook wel lekker zijn denk ik. ;) Zet alles goed onder elkaar met je handen, zodat alle ingrediĆ«nten wat kruiding en olie hebben.
  • Verdeel tot slot de spekblokjes over de groenten, maar zorg dat ze aan de oppervlakte blijven. Zo worden ze het krokantste in de oven.
  • Zet de ovenschotel voor 30-40 minuten in de oven (afhankelijk van hoe krokant jij je spruitjes wil).
  • Werk af met een paar mopjes ricotta en smullen maar!
*Een andere kaas die je lekker vindt kan natuurlijk ook, bv. geitenkaas, feta, ..

Heb je dit recept al eens geprobeerd?

Laat ons weten wat je ervan vond!

Smakelijk!

bordhje

Nog goesting?

Vis
00:45

Ovenschotel met zalm, zoete aardappel en feta

Allergenen
00:30

Stamppot met boerenkool en gerookte forel

Hoofdgerecht
00:45

Gezondere aardappel gratin met spruitjes

Vlees
00:30

Ovenschotel met aardappel, chipolata & paprika

Hoofdgerecht
00:50

Ovenschotel met asperges, kip en krieltjes

Allergenen
00:35

Kerstmenu: Raapjespuree met romige kip uit de oven

Aardappel
00:25

Healthy Kapsalon

Lunch
01:30

Hartige taart met butternut, zoete aardappel en rode ui