Zomerse creamy erwtensoep
Erwtensoep doet mij altijd denken aan de winter, met een stevige rookworst en van die heerlijke krokantjes. Toch kan je deze Winterse klassieker perfect omtoveren tot een heerlijke en frisse zomervariant. Deze soep vraagt geen tijd en is de perfecte lunch of lichte avondmaaltijd.
Erwten alleen in een soep, maakt het geheel direct wat zwaar dus ik koos ervoor om wat courgette toe te voegen. Niet alleen geeft dit de soep een wat lichtere textuur, het is ook gewoon lekker! Daarnaast voegen we na het koken van de soep een eetlepel roomkaas toe, ik gebruikte die van St Moret, Le Gout Primeur, en wat muntblaadjes om de frisheid nog nét iets meer uitgesproken te maken.
Ik serveer deze soep meestal warm, maar volgens mij is ie koelkast koud ook heerlijk als een soort van gazpacho. Zeker het proberen waard dus als je het mij vraagt! Doe er wat lekkere toastjes bij, een geroosterde boterham of misschien zelfs wat stukjes gedroogde ham erdoorheen en je bent vertrokken.
Zomerse creamy erwtensoep
Ingrediënten
- 1 ui
- 1 courgette
- 400 g diepvrieserwtjes
- 1 bouillonblokje
- 1 el roomkaas St Moret
- 2 - 4 blaadjes munt hoe straf jij het wil
Instructies
- Snij de ui grof terwijl je een grote pot voorverwarmd met wat olie.
- Snij ondertussen de courgette in grove stukken.
- Fruit de ui zo'n drie minuten tot die wat zachter is en voeg dan de courgetteblokjes toe. Stoof voor 5 minuten.
- Kook 1 liter water en voeg dit toe aan het mengsel samen met de erwtjes en het bouillonblokje.
- Kook voor minstens 15 minuten tot alle groenten gaar zijn.
- Voeg de takjes munt en de roomkaas toe en blend met een staafmixer tot een gladde soep.
Smakelijk!
Klinkt heel lekker! Ga ik een keertje proberen.
Nu ik het soepje zie: mag ik ern verzoekje doen? Ik ben op zoek naar een gemakkelijk en lekker receptje voor zo’n instant (noodle) soep. Ik zie op Pintrest veel receptjes verschijnen in zo’n glazen bokaal, wat er super lekker uit ziet als werk-lunch, maar geraak er zelf niet goed uit. Moest je dus een keer tijd en inspiratie hebben… :-) xx
Jaaa! :) Heel goed, ik maak er werk van!