Kipsatés met pindasaus

De feestdagen staan voor de deur. Of ja, bijna toch! ;) Hoog tijd dus om jullie inspiratie voor te schotelen voor een heerlijk borrel-moment. Ik heb graag altijd een varieteit aan snacks op mijn borrelplank, waaronder ook zeker een hartige salty snack. Je kan een chips’ke nemen, maaar mischien wil je deze heerlijke kipsatés met pindasaus wel eens een kans geven? :) Want zeg nu zelf, wie is hier niet dol op?
Ik maakte de pindasaus from scratch. Super gemakkelijk én super lekker. Ik testte de Braun staafmixer MultiQuick 7 uit om met hele pinda’s meteen een pindasaus te maken. Dankzij de ActiveBlade is het zo gemakkelijk om harde ingrediënten te blenden en kan je je staafmixer voor veel meer gebruiken dan enkel een soepje pureren.

Met deze kipsatés met pindasaus kan je trouwens zo eenvoudig of gek gaan als je zelf wil. Kruid met peper en zout (of kipkruiden) en bak ze zo. Of maak een heerlijke mengeling met je favoriete kruiden. Ik koos voor een super gemakkelijke marinade voor nét ietsje meer smaak. Ook voor de pindasaus raad ik aan om goed te proeven tijdens het maken. Voeg peper en zout toe naar smaak. Heb je het graag spicy? Voeg dan gerust wat chilivlokken of een pepertje toe. ;) Zijn er veggies? Rooster wat worteltjes of snij een komkommer fijn om zo ook een groenten optie te voorzien bij deze kipsatés met pindasaus.
Ingrediënten
Voor de kipsatés:
- 400 g kipfilet
- 1 teentje look
- 1 el ketjap manis
Voor de pindasaus
- 100 g pinda's geroosterd (eventueel gezouten)
- 1 limoen
- 2 el ketjap manis
- 1 el sojasaus
- 1 rood pepertje optioneel
Instructies
Voor de kipsatés:
- Snij de kipfilet in kleine blokjes van ongeveer 1 bij 1 cm.
- Snipper de look fijn (of pers met de lookpers) en meng samen in een kom met 1 el olijfolie en 1 el van de ketjap manis. Kruid met peper en zout en eventueel chilivlokken als je het graag wat pikanter hebt.
- Voeg de kipblokjes toe aan de kom. Meng goed en dek af. Zet in de koelkast terwijl je de pindasaus maakt.
- Is de pindasaus klaar? Steek dan 3-4 blokjes kip aan een prikkertje. Herhaal tot alle spiesjes gemaakt zijn.
- Bak ze in een pan (olie is niet nodig) voor zo'n 1-2 minuten aan elke kant tot ze goudbruin zijn en helemaal gaar. Serveer met de opgewarme pindasaus.
- Voor de pindasaus:
- Doe de pinda's, teentje look, ketjap manis, sojasaus en eventueel het rood pepertje (zaadje verwijderd) in een maatbeker. Pers een halve limoen uit (hele als hij weinig sap heeft of je van zurig houdt) en voeg een half glaasje water toe (ong. 100ml).
- Pureer met de staafmixer tot een gladde massa. Pureer zo lang je zelf wilt. Ik kreeg na 1-2 minuten een glad mengsel. Proef en kruid af met peper en zout.
- Warm de saus voor het serveren op in een pannetje of even in de microgolf (vergeet niet te roeren!).
Smakelijk!

Superlekker, komt meer dan eens op tafel?